CULTURA GERMANĂ CUPRINSĂ ÎN CÂTEVA CUVINTE: BERE MULTĂ, MÂNCARE PROASTĂ ȘI BANI CARE CRESC ÎN COPACI!

Firește, nu este așa!  Chiar dacă un german care are un consum anual de bere de 101 litri, bea într-un an cu 19 litri mai mult decât un român (82 litri) , există cu totul alte aspecte care definesc cultura germană.

În Germania, punctualitatea, corectitudinea și onestitatea sunt la ordinea zilei. Firește, nimeni nu-ți va reproșa dacă vii odată cu 10 minute mai târziu la servici, dar dacă vii în fiecare zi cu o oră mai târziu atunci asta poate deveni o problemă.

Vremea rea o compensăm cu un sistem bun de asigurări de sănătate. Ca Asistent Medical Generalist în Germania vei face parte din unul din cele mai bune sisteme sociale și de sănătate din lume.

Din păcate nici măcar în Germania nu cresc banii în copaci, dar noi îți oferim ca Asistent Medical Generalist un salariu de cel puțin 2400€ pe lună.

ACUM, DUPĂ CE AM CLARIFICAT TOATE PREJUDECĂȚILE, HAI SĂ ÎȚI ARĂTĂM PĂRȚILE MINUNATE ALE CULTURII GERMANE!